Гис системы Одесской области Вторник, 23.04.2024, 13:42
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта

Категории раздела
Новости [2]
Что нового

Мини-чат

Поддержка сайта
Skype: vikus777

Главная » Статьи » Схемы землеустройства » Новости

Електронні Схеми землеустрою

На виконання протокольного доручення 5 сесії Одеської обласної ради V скликання від 10 листопаду 2006 року розроблена «Регіональна программа використання коштів на освоєння земель для сільськогосподарських та лісогосподарських потреб, полібшення відповідних угідь і охорони земель в Одеській області на 2007-2010 роки » (далі Програма).

Дана Програма затверджена рішенням сесії обласної ради від 22 грудня 2006 року № 126-V.

Одним із основних заходів, передбачених Регіональною програмою, є складання “Схем землеустрою району і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель” (далі Схеми землеустрою). 

У 2008 році ДП „Одеський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою” проведені роботи зі складання Схем землеустрою по Арцизькому, Березівському, Білгород-Дністровському, Болградському, Іванівському, Ізмаїльському, Кілійському, Красноокнянському, Миколаївському, Саратському, Тарутинському, Татарбунарському, Фрунзівському районах. Також за рахунок відповідних районних бюджетів ДП “Укрдіпросад” проведені роботи зі складання Схем землеустрою по Біляївському та Овідіопольському районах. При цьому впроваджуються заходи щодо збереження, охорони, відтворення та раціонального використання земельних ресурсів (за межами населених пунктів) у сільських, селищних та міських радах для подальшого впровадження їх в життя.

Схеми землеустрою погоджені територіальним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів, органом містобудування і архітектури та охорони культурної спадщини, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами. 

На теперішній час ДП „Одеський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою” та ДП “Укрдіпросад” ведеться робота по зведенню інформаційних електронних шарів у розрізі сільських, селищних та міських рад у порайонні інформаційні шари що дасть змогу проводити аналіз інформації у розрізі району. У подальшому планується зведення всієї інформації у ГІС середовищі на рівні Одеської області. 

В основу складання Схеми землеустрою покладено еколого-ландшафтний та еколого-економічний підходи, враховано кращий досвід колег з інших областей та власні науково-технічні розробки у галузі геоінформаційних технологій, що вперше дозволило виготовляти Схеми як на паперових носіях, так і у електронному виді у ГІС-середовищі.

Результатом аналізу креслень та їх складових електронних шарів є розрахункова частина роботи - вартісні показники повного еколого-економічного ефекту, що може бути досягнутий в результаті реалізації передбачених Схемою заходів. В основу його розрахунку покладені вартість відвернутих втрат родючого шару ґрунту та запланованого збільшення врожаю. Наприклад за підрахунками по Арцизькому району загальний показник втрат ґрунту від ерозії на сільськогосподарських угіддях складає близько 1 млн. тон на рік, то при загальній площі сільськогосподарських угідь по району 120 тис. га втрати ґрунту на один гектар сільськогосподарських угідь складають у середньому 8 380 кілограмів щорічно. При цьому щорічний недобір врожаю зернових від втрати однієї тони ґрунту складає – 8,82 кг. При загальній площі 102 316 га ріллі по району недобір врожаю зернових складає більше 7,5 тис. тон щорічно. При ціні пшениці 3 класу 700 грн. за тону, загальна вартість втрат від недобору врожаю зернових складає близько 5 300 тис.грн. щорічно. Таким чином, розрахований відповідно до Інструкції з еколого-економічної оцінки ґрунтозахисних заходів повний еколого-економічний ефект від впровадження Схеми землеустрою по Арцизькому району складає – 41,5 млн. грн.

За наявності в 70-тих роках вмісту гуму від 3% до 3,2% за сорок років втрачено близько 1% і це ми маємо за часів Радянської системи землеробства яка навіть зараз не є гіршою. В наші часи при подрібненості землеволодінь та землекористувань та майже при повній відсутності науково-обгрунтованої системи землеробства ризик ще більше. Отже і маємо, якщо не вжити заходів зараз, наші чорноземи вже через сто років можуть повністю втратити свої властивості. Така перспектива для аграрної країни є не зовсім доброю.

Згідно вимог Земельного кодексу України, законів України «Про землеустрій» та «Про охорону земель» Схеми землеустрою є основними планувальними і передпроектними документами, що регламентують головні питання використання та охорони земель на регіональному рівні. Вони не менш, ніж на 10-15 років визначають формування раціональної системи землеволодінь і землекористувань; удосконалення співвідношення і розміщення категорій земель та угідь; систему заходів по збереженню і поліпшенню природних ландшафтів, агроекосистем, територій з особливими природоохоронними, рекреаційними і заповідними режимами, відновленню і підвищенню родючості ґрунтів, рекультивації порушених земель і землюванню малопродуктивних угідь, захисту земель від ерозії, підтоплення, висушення, зсувів, вторинного засолення і заболочення, ущільнення, забруднення промисловими відходами і хімічними речовинами та інших видів деградації; по консервації деградованих і малопродуктивних земель, попередженню інших негативних явищ. 

Враховуючи те, що під час виготовлення Схем землеустрою було зібрано та погоджено значний масив даних також розроблено науково-обгрунотовані пропозиції щодо типів сівозмін, інтенсифікації землеробства, противоерозійних заходів та перспективи розвитку адміністративної одиниці та в результаті виконано роботу не тільки на паперових носіях, а перш за все в електронному вигляді який візуалізований у ГІС середовищі та надає значні переваги у використанні, накопиченні та систематизації даних при погодженні землевпорядної документації. 

На підставі закладених у Схемах землеустрою планувальних і передпроектних рішень розроблятиметься уся місцева планувальна документація, проекти та робочі проекти із землеустрою та охорони земель, лісовпорядкування, формування екологічної мережі, будівництва тощо.

Це дасть можливість нарешті подолати безсистемність та неефективність у підходах до охорони земель, зміни їх цільового призначення і забудови та консолідувати відповідні зусилля органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, органів земельних ресурсів, екології, сільського, лісового, водного господарства, інспектуючих і контролюючих органів та інших зацікавлених сторін.

Також, слід відзначити, що не тільки органами земельних ресурсів, а й органами місцевого самоврядування чітко усвідомлюється необхідність у застосуванні Схем землеустрою (насамперед її електронної складової) під час прийняття будьяких рішень та організації слідуючого етапу – робочого проектування і втілення в життя передбачених Схемою заходів.

Категория: Новости | Добавил: gisupravlenie (05.03.2009)
Просмотров: 3067 | Рейтинг: 2.8/4
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Наш опрос
Для чего нужна электронная интерактивная карта Одесской области с onlain доступом через интернет
Всего ответов: 34

Copyright MyCorp © 2024Используются технологии uCoz